piatok 16. septembra 2011

Popoviedky z Brna

To, že je vzduch ráno a večer chladný, len zdvíha moju náladu na pomyslenej priamke smerom hore k tej šípke. Akože to mám naozaj rada. Bez irónie.

Dnešný deň je zase raz zvláštny. Vstávam ráno na prehliadku ku gynekológovi. Nech mi nik nevraví, že gynekológ muž je horší ako gynekológ žena. Okrem toho bol tento príjemne zobudený pán práve z Bojníc, čiže je jasné aké sympatie medzi sebou máme. Trošku zvláštne mi prišlo, že vedel určiť/vyvrátiť tehotenstvo len tak za pomoci (v podstate) jedného prsta. Asi kúzelník, ale ja vlastne nemám právo hodnotiť jeho prácu. No povedal mi, že som zdravá, takže je to fajn. "Nabídl" ďaľšiu spoluprácu v prípade mojich dotazov a tak. Nakoniec mi dal zľavu z vyšetrenia 100 kč, čo je, povedzme si narovinu, pre študentku peniaz napríklad na cigarety alebo víno viac ako vhodný.

Bod dva. Absurdita sa prelína do obrazu akoby vystrihnutého z nejakej divnej divadelnej hry. Čakám v O2, pretože sa v Banskej Štiavnici spolu s mojou hlavou stratila i česká sim karta. Vojdem tam a v predajni ženský hlasný plač. Chcela som sa pozrieť na tú reklamu nad dverami, či som tam naozaj správne ale podľa modrého interiéru som určite bola. Tá žena plakala, pretože jej v osobnom počítači nefunguje internet. Samozrejme, že jej slečna "asistentka" nevedela pomôcť. Ale žena plakala a plakala a ronila slzy a ronila. Bola tam aj s matkou a vnučkou. Čudné.

No a tak si hovorím, že tento deň bude asi rozmanitý. Do pozornosti dávam, že po "incidente" v O2 bolo cca 09.30 (doktora i simku som stihla za pol hodiny, som na seba hrdá, áno).

Do prehliadky bytu na Dominikánskom námestí mám ešte čas, a tak idem na Astóriu zatiaľ. To som ešte nevedela, že na intrák prídem s veľkým smiechom. Jeden muž jednoducho išiel ulicou a vrčal ako pes. Dlho. Proste išiel a vrčal. Pomaly sa začínam strácať v tomto dni a chytám hlasný záchvat smiechu (tým som sa k tým absurditám a odchýlkam asi zaradila, keďže ľudia po mne pozerali jak do mraveniska).

No a popojedem k bytu na Dominikánskom námestí. Majiteľka mi odomyká izbu, z ktorej sa vykľuje izba hotelová. A to všetko za 3000czk na mesiac. Ovšem bez práčky a kuchynky. To v hotelových izbách nebýva.

Teraz mi povedzte, čo sa to do čerta dnes deje?

:)